پشتیبانی

ثبت شده در تاریخ » 1395/03/26 در ساعت » 14:20

دیدار مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین وهیت همراه از کاریابی ایران

دیدار مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم و قزوین از کاریابی ایران

مهندس بابائی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین و مهندس بازوند، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم و هیأت‎های همراه، از کاریابی ایران دیدن کرده و با حضور در سالن جلسات، سوالاتی را از آقای ذاکری، مدیر مرکز کاریابی ایران مطرح نمودند.

ناپایداری مشاغل بعلت نبود آموزش است

مدیر مرکز توسعه کسب و کار و کاریابی ایران، آغاز به کار مرکز را سال 82  اعلام کرده و افزودند طی بررسی‎های انجام گرفته، یکی از علت‎های ناپایداری مشاغل، کمبود آموزش است. برخی از کارفرماها بدلیل کمبود اطلاعات در حوزة کسب و کار، دچار مشکلاتی شده و نیروهایشان ناخواسته بیکار می‎شوند.

ذاکری افزود: دامنة فعالیت مرکز توسعه کسب و کار و کاریابی ایران، محدود به کاریابی نبوده و همچون یک فروشگاه بزرگ که خریداران، اکثر مایحتاج خود را از آن تهیه می‎کنند کارفرمایان نیز با حضور در این مرکز، تمامی نیازهای مربوط به کسب و کار خود را در این مرکز مرتفع می‎نمایند.

ایشان نحوة توسعة مرکز را چنین عنوان نمود: علت رشد این مرکز،نوآوری استفاده از متد کاریابی و تبلیغات گسترده‎ایست که در سطح شهر و مکان‎های مرتبط به کار انجام گرفته است. ایشان خاطر نشان کردند که به نظر بنده علت ناکارآمدی برخی از کاریابی‎ها فعالیت تک‎بعدی ایشان و نیز عدم آگاهی مردم از فعالیت آنهاست؛ به همین منظور، پیشنهادی را به جناب آقای دکتر طایی، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت، مبنی بر تولید سریال مرتبط با موضوع کاریابی دادم که با برآورد انجام گرفته، حدود دو میلیارد تومان هزینه در بردارد؛ و با توجه به تعداد کاریابی‎های موجود در کشور، با پرداخت مبلغی در حدود سه میلیون تومان توسط هر کاریابی، می‎توان به این هدف رسید.

مهندس بابائی فرمودند: کاریابی ایران، نه تنها الزامات بنیادی را انجام داده بلکه در جهت ارتقاء الزامات عملکردی نیز گام برداشته است

در ادامه این دیدار، مهندس بابایی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، ضمن تشکر از مدیر مرکز، عنوان کرد: ما شما را جدای از بدنة دولت نمی‎دانیم چراکه که کاریابی‎ها نقش اجتماعی مؤثری بعنوان یک نهاد غیر دولتی در اقتصاد خرد و کلان دارند.

 

ایشان افزودند: کاریابی ایران، نه تنها الزامات بنیادی مربوط به حرفة خود را که همان یافتن کار برای کارجو و یافتن کارجو برای کارفرماست را انجام داده بلکه الزامات عملکردی را هم ارتقاء داده است؛ از جمله دریافت گواهینامه ایزو در حوزة خدمات، توسعه کسب و کار مرکز و غیره. مهندس بابائی خاطر نشان کردند: به همین دلیل است که فعالیت کاریابی ایران، توجیه اقتصادی پیدا کرده بر خلاف دیگر مراکز که از نامتناسب بودن هزینه و درآمد ناراضی هستند.

ایشان ادامه دادند: با توجه به مطرح شدن موضوع برون سپاری خدمت بیمه بیکاری که پیش‎تر یک امر حاکمیتی به حساب می‎آمد فقط کاریابی‎هایی همچون ایران، توانایی انجام این خدمت را دارند.

اخبار مرتبط