پشتیبانی

ثبت شده در تاریخ » 1399/05/08 در ساعت » 10:43

استخدام آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه در سال 1399

مركز وكلاء، كارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائيه، در اجرای بند «ب» ماده 4 آئین نامه اجرایی ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی مصوب 97/11/27 ‌از متقاضیان اخذ پروانه وکالت دادگستری جهت شرکت در آزمون ثبت نام به عمل می آورد. مهلت ثبت نام تا 12 مرداد 99 می باشد.
آزمون در روز جمعه 1399/07/04 با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استان ها برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.

> شرایط

1) تابعیت جمهوری اسلامی ایران
2) داشتن حداقل 24 سال تمام شمسی و حداکثر 65 سال تمام شمسی در زمان صدور پروانه
تبصره : شرکت در آزمون برای افرادی که در زمان آزمون شرط سنی را ندارند اما در زمان صدور پروانه (در صورت قبولی در فرایند های آزمون و احراز صلاحیت) شرط سنی را داشته باشند، بلامانع است.
3) دارا بودن دانشنامه لیسانس یا بالاتر در رشته حقوق (از دانشكده های حقوق داخل یا خارج کشور که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد) یا دانشنامه لیسانس در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح.
تبصره 1: کسانی که فاقد مدرک کارشناسی حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح بوده و فقط دارای مدارک بالاتر آن هستند حق شرکت در آزمون را ندارند؛ بنابراین از ارائه مدارک بالاتر به جز مدارك کارشناسی عنوان شده خودداری نمایند.
تبصره 2: مدرک معادل حوزوی مدرکی است که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.
تبصره 3: دارندگان مدارك کارشناسی ناپیوسته حقوق با مدرك کاردانی مرتبط به شرط آن که واحدهای دروس دوره کارشناسی حقوق را گذرانده باشند مجاز به شرکت در آزمون هستند.

> مدارک مورد نياز

داوطلبان محترم لازم است تصویر اسكن شده مدارک زیر را در هنگام ثبت نام در سامانه بارگذاری نمایند:
1) یک قطعه عكس 4×3 با زمینه روشن و رعایت شئونات اسلامی با بدون حاشیه های زاید و به شكل jpg و با اندازه حدود 595 در 842 pixels و با وضوح تصویری 72 dpi
2) تمام صفحات شناسنامه
3) کارت ملّی
4) گواهی فراغت از تحصیل یا گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع کارشناسی رشته حقوق (گرایشهای مختلف حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی) از دانشكده های معتبر داخلی یا خارجی (در حالت اخیر، به شرط ارزیابی رسمی)
5) مدرک نشان دهنده وضعیت نظام وظیفه برای آقایان (کارت پایان خدمت،گواهی معافیت دائم یا موقت) و در خصوص افرادی که در حال سپری کردن خدمت وظیفه عمومی هستند یا در مهلت قانونی اعزام به خدمت پس از اتمام معافیت تحصیلی هستند، مدارک مثبت این وضعیت باید ارسال شود. بدون حاشیه های زاید به شكل jpg و با اندازه حدود 213 در 312 pixels و با وضوح تصویری 72 dpi
6) پروانه وکالت ویژه دارندگان پروانه وکالت که برای تغییر حوزه قضایی خدمت در آزمون شرکت میکنند.
یادآوری مهم
با توجه به مشكالت بوجود آمده در آزمونهای قبلی، درخصوص اشتباه در ارسال عكس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت نام آنها توسط دیگران انجام میشود رخ داده است، تاکید میگردد علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عكس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عكس داوطلب دیگری به جای عكس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عكس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
تبصره ۱: داوطلبانی که موفق به کسب حد نصاب نمره و رتبه در هر دو مرحله آزمون کتبی و شفاهی میشوند برای اخذ ۱ پروانه وکالت باید شرایط مقرر در ماده 5 آئين نامه اجرایی مركز و سایر قوانین و مقررات حاکم بر اخذ پروانه وکالت و مفاد آنها را دارا باشند. آگاهی از این شرایط و مقررات هنگام ثبت نام در آزمون بر عهده داوطلبان است و مسئولیت عدم احراز شرایط در قوانین مذکور متوجه ایشان خواهد بود. قبولی در هر یک از مراحل آزمون یا مصاحبه علمی و شخصیتی برای شرکت کنندگانی که شرایط ذکر شده در قوانین و آیین نامه های مربوطه را نداشته باشند هیچگونه حقی ایجاد نمیکند.
تبصره 2 :داوطلبان هنگام ثبت نام نباید مشمول شرایط غیبت از خدمت وظیفه عمومی باشند.
تبصره3 :مطابق مصوبه هيئت محترم نظارت بر وكال، كارشناسان رسمی و مشاوران خانواده، در خصوص پذیرفته شدگان آزمون وكالت سال 1399 سرباز كارآموز پذیرفته نمی شود. بنابراین داوطلبينی كه به هر نحوی مشمول خدمت سربازی می باشند یا پس از فراغت از تحصيل مشمول خواهند شد، باید حداكثر تا تاریخ 1400/06/29 كارت پایان خدمت یا معافيت از خدمت خود را ارائه نمایند. در صورت عدم ارائه مدرک مربوطه، پذیرفته شدن داوطلب در آزمون و مصاحبه هيچگونه حقی ایجاد نمی كند.
تبصره 4: داوطلبینی که در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند، باید حداکثر تا تاریخ 1400/06/29 گواهی فراغت از تحصیل خود را ارائه نمایند؛ در صورت عدم ارائه مدرك مربوطه، پذیرفته شدن داوطلب در آزمون و مصاحبه هیچگونه حقی ایجاد نمیکند.

> نحوه ثبت نام

1) کلیه متقاضیان ثبت نام در آزمون وکالت در صورت داشتن شرایط مندرج در اطلاعیه داوطلبان باید از روز یکشنبه مورخ 1399/05/05 لغایت روز یکشنبه مورخ 1399/05/12 با مراجعه به درگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور ضمن مطالعه دقیق آگهی آزمون نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. در پایان ثبت نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارائه خواهد شد که داوطلبان لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور میشود ثبت نام منحصراً به صورت الكترونیكی میباشد و داوطلبان لازم است از طریق درگاه اینترنتی مذکور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند و ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول میباشد و این دسته از داوطلبان مجاز به شرکت در آزمون نمی باشند.
2) متقاضیان در هنگام ثبت نام لازم است با استفاده از کارتهای بانكی عضو شتاب نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام اقدام نمایند.
3) متقاضیان در هنگام ثبت نام، حق انتخاب صرفاً سه استان (به ترتیب اولویت) جهت محل خدمت را دارا می باشند.

> پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی

متقاضیان واجد شرایط میبایست نسبت به پرداخت وجه ثبتنام به مبلغ 1،500،000 (یک میلیون و پانصد هزار) ریال به صورت الكترونیكی و یا از طریق کارتهای بانكی متصل به شبكه شتاب اقدام نمایند. لازم به توضیح است هزینه ثبت نام به حساب مشخص شده در مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه واریز خواهد شد. متقاضیان باید در مهلت تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمیگردد.

> زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت كارت شركت در آزمون

کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه مورخ 99/07/01 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه 1399/07/04 با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استان ها برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید

 

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت http://www.sanjesh.org  مراجعه نمایند.

اخبار مرتبط