پشتیبانی

ثبت شده در تاریخ » 1395/03/26 در ساعت » 14:14

استخدام جدید در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش از استخدام جدید در آموزش و پرورش در سال جاری خبر داد و اعلام کرد : رایزنی ها با سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای کسب مجوز استخدام در آموزش و پرورش در حال انجام است.
به گزارش خبرنگار بازارکار : علی اصغر فانی در حاشیه اختتامیه هفتمین دوره مجلس دانش آموزی که در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد به خبرنگار بازارکار درباره زمان و میزان استخدام آموزش و پرورش گفت: نامه رسمی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال شده و منتظر پاسخ هستیم تا اخبار مربوطه به این موضوع را اعلام کنیم.
مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پروش استثنائی کشور نیز در حاشیه این مجلس دانش آموزی به خبرنگار بازارکار گفت: ۸۰۰ نیروی آموزش و پرورش استثنائی بازنشسته شده اند و با توجه به کمبودهای قبلی باید حداقل ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر نیروی جدید در آموزش و پرورش استثنائی استخدام شوند که برنامه های مورد نظر برای این استخدام با جدیت در دست اقدام است.

وی گفت : قوه قضائیه برای پرکردن پست های خالی می تواند طبق برنامه پنجم توسعه سالانه 10 درصد نیرو جذب کند البته به شرطی که توان مالی دولت اجازه چنین کاری را بدهد .


امینی افزود: سالهای گذشته بیش از 2 هزار نفر نیروی اداری با شرکت در آزمون پذیرفته شدند اما به دلیل کمبود منابع و اعتبار لازم منتظر جذب هستند و هزار و 700 نفر نیز نیروی کار خدماتی منتظر جذبند.


معاون منابع انسانی قوه قضائیه با بیان اینکه تنها مانع کار، کمبود اعتبارات است گفت: دولت باید بودجه لازم را اختصاص دهد که اقداماتی صورت گرفته است تا در سال جدید این اعتبار تامین شود.


وی افزود: برای جذب قاضی تاکنون مشکلی نداشتیم اما برای جذب کادر اداری مشکل داریم چون اعتبار لازم طبق برنامه پرداخت نمی شود .


امینی درباره حضور قضات در شورای حل اختلاف نیز گفت: طبق قانون اکنون قضاتی در قالب کار در شورای حل اختلاف آنها را یاری می کنند چرا که نیاز است تصمیمات شوراهای حل اختلاف به رویت قاضی برسد.


وی با بیان اینکه اکنون از قضات دادگستری به صورت پاره وقت در شوراهای حل اختلاف استفاده می شود افزود : از سال گذشته این کار شروع شده است و 60 قاضی در اختیار شوراهای حل اختلاف گذاشتیم که این کار کیفیت صدور رای را بالا می برد .


امینی ادامه داد: امسال نیز حدود 100 نیرو در اختیار شوراها قرار خواهیم داد که در واقع از این هزار نیرویی که امسال جذب خواهد شد 10 درصد به شوراهای حل اختلاف اختصاص می‌یابد.


معاون منابع انسانی قوه قضائیه در ادامه درباره فعالیت قضات در بیرون دستگاه قضایی نیز گفت :‌ تعداد قضاتی که در بیرون از دستگاه قضایی اعم از دولت و یا در مجلس شورای اسلامی فعالیت می کنند حدود 37 نفر است .


وی افزود: تعداد آنها چشمگیر نیست اما این به آن معنا نیست که ما نیاز به آنها نداشته باشیم بلکه بخشی از نیروی ستادی به حضور قاضی نیازمند است.


امینی درباره جذب خانم‌ها به عنوان قاضی نیز گفت:‌ منع قانونی برای جذب خانم ها وجود ندارد اما طبیعی است که در جذب قاضی خانم محدودیت داریم و دستگاه قضایی به خدمات آقایان بیشتر از خانم‌ها نیاز دارد.


وی افزود:‌ اکنون حدود 650 تا 700 نیروی خانم در دستگاه قضایی اعم از دادیاری ، بخش مشاوره خانواده در کارهای ستادی و مستشاری فعالیت می کنند.


معاون منابع انسانی قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که برخی از قضات به سمت وکیل شدن می روند گفت: اگر  وکیل و قاضی هر کدام کار حرفه ای خود را انجام دهند ، فرقی نمی کند که در این طرف میز باشد یا آن طرف، بلکه در مجموع به توسعه عدالت کمک می کند.


وی افزود : ما منعی نمی بینیم که قضات با تجربه ما در اختیار مردم قرار بگیرد و به کار وکالت بپردازد البته اصرار ما بر این است که اگر فردی می تواند کار قضایی کند او را نگه داریم اما اغلب آنها سالیان زیادی بالغ بر 30 سال در کار قضایی فعالیت کرده اند.


امینی درباره قضات رد صلاحیت شده نیز گفت : آن را باید از دادگاه انتظامی قضات پرسید اما همان‌طور که گفتم خروجی ما در سال حدود 200 نفر اعم از بازنشسته ، بازخرید و استعفاست.


وی درباره اینکه چه تفاوتی در جذب قضات در مناطق محروم و مناطق برخوردار وجود دارد افزود: هیچ تفاوتی در جذب و آموزش نیرو در این مناطق وجود ندارد و تبعیضی در این خصوص نیست فقط ممکن است ما برای مناطق محروم تسهیلاتی را قائل شویم تا نیرو به این مناطق برود در غیراین صورت تفاوتی وجود ندارد .


وی ادامه داد : مسلما یک‌سری امتیازات اعم از حقوق برای افراد در نظر گرفته می شود.


معاون منابع انسانی قوه قضائیه درباره گزینش نیروها نیز گفت:‌ دستگاه قضایی سیستم گزینش خود را دارد و ملاک سیاسی به آن معنا مد نظر نیست و چنین شاخصی برای جذب در گزینش نداریم.

اخبار مرتبط