پشتیبانی

ثبت شده در تاریخ » 1395/03/26 در ساعت » 14:29

دیدار مدیرکل هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از موسسه توسعه کسب و کار و کاریابی ایران

بازدید جناب اقای اکبر نیا از مرکزکاریابی ایران 

جناب آقای اکبرنیا مدیرکل محترم هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دوره آموزشی در جوار حرم مطهر حضرت معصومه (س)، به عرضه و تقاضا در بازار کار اشاره و اذعان داشتند: بازار کار یعنی تعادل در عرضه و تقاضا و برقراری نظم در بازار کار بسته به نزدیک شدن کفه ترازوی عرضه و تقاضا است. وی   افزود:هر طرف این ترازو سنگین‌تر باشد عدم تعادل پیش خواهد آمد، متأسفانه امروز درشهرهای بزرگ کشور کفه ترازو به سمت عرضه نیروی کار دانشگاهی اعم از فنی و غیر فنی سنگینی می‌کند.

                   

امروز با تورم نیروی کار فارغ التحصیل دانشگاهی مواجه  هستیم

وی در ادامه افزودند: این امر نشان از این دارد که در گذشته ارتباط بین صنعت و دانشگاه وجود نداشته است بطوریکه فارغ التحصیل دانشگاه بتواند کارآیی لازم را در صنعت داشته باشد و اینک مشکلی را برای کشور بوجود آورده و آنهم مشکل تورم نیروی کار فارغ التحصیل دانشگاهی است.

وی با اشاره به اینکه کاریابی‌ها باید به سمت بروزرسانی مجموعه خود حرکت کرده و پویایی داشته باشند گفتند: کاریابی‌ها باید از شکل سنتی خارج شده و به سمت کاریابی مجازی و اعزام نیروی کار به خارج حرکت کنند. تا در شرایط فعلی بتوانند کارآیی لازم را داشته باشند و با ارتباطات قوی بتوانند به کشورهای نیرو پذیر ارتباط برقرار نموده و نیروهای مورد نیاز را اعزام نمایند

اخبار مرتبط